ÖVRIGT / Speglar / Spegel 1533029
*
nr 153 3029
Spegel
förgylld, 165x91
Utrop:
3.000 kr
Såld:
3.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 juni 2002
kl 18:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/6 12:52:45
1
3.700 kr
3/6 15:30:06
2
2.500 kr
3/6 15:30:39
2
2.800 kr
3/6 15:31:07
2
2.900 kr
3/6 15:31:33
2
3.100 kr
3/6 15:31:54
2
3.300 kr
3/6 15:32:12
2
3.500 kr
3/6 15:33:07
2
3.600 kr
3/6 15:33:25
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 153 3029
Spegel
förgylld, 165x91
Utrop: | 3.000 kr |
---|---|
Såld: | 3.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 juni 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/6 12:52:45 | 1 | 3.700 kr |
3/6 15:30:06 | 2 | 2.500 kr |
3/6 15:30:39 | 2 | 2.800 kr |
3/6 15:31:07 | 2 | 2.900 kr |
3/6 15:31:33 | 2 | 3.100 kr |
3/6 15:31:54 | 2 | 3.300 kr |
3/6 15:32:12 | 2 | 3.500 kr |
3/6 15:33:07 | 2 | 3.600 kr |
3/6 15:33:25 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27